VÄHI MÕJU

VÄHI MÕJU

Kuna vähki haigestub üle maailma üha rohkem inimesi, ei ole võitlus selle vastu isikliku tähendusega mitte üksnes patsientide ja nende lähedaste, vaid ka teaduskogukonna jaoks.

Vähk on nagu terrorist sinu kehas. See hiilib sulle tasapisi ligi ja püüab kogu su keha enda võimu alla haarata. See neelab sind seestpoolt, sööstes halastuseta läbi kogu su keha, hoides sind jõuga hirmu ja kontrolli all, et röövida su keha, elu, aeg ja väärikus…

– Jamie Goldfarb,
Patsientide esindaja, kellel on rääkida ka oma vähilugu

Seda, mida tähendab võitlus vähiga, oskab ilmselt kõige paremini sõnadesse panna inimene, kes on selle teekonna ise läbi teinud. Näiteks Jamie Goldfarb. Just sellised lood on MSD-le ja teistele innovatiivsetele biofarmaatsiaettevõtetele hea inspiratsioon vähivastase võitluse edendamisel.Me kõik oleme vähiga mingil viisil kokku puutunud, olgu siis pereliikmete, sõprade, naabrite või kolleegide kaudu või siis omast kogemusest. Võimalus mõjutada nii Jamie kui ka miljonite tema kaaskannatajate elu on üks peamisi tegutsemisajendeid kogu teaduskogukonnas. See ei ole ainult töö, vaid kirg. Seega on siin mängus ka isiklik mõõde, tõdeb MSD onkoloogiaosakonna president Frank Clyburn. Meie ühine eesmärk on parandada vähipatsientide ravivõimalusi ja prognoosi.


– Frank Clyburn,
president, MSD Oncology

VÄHI MÕJU ARVUDES

Vähi mõju maailmale on tohutu. Tõenäoliselt teab igaüks kedagi, võib-olla ka mitut inimest, kes on vähiga kokku puutunud.


14 MILJONIT


2012. aastal sai vähidiagnoosi hinnanguliselt enam kui 14 miljonit inimest üle maailma.

8 MILJONIT


2012. aastal suri vähki hinnanguliselt enam kui 8 miljonit inimest üle maailma.

20 MILJONIT


2025. aastaks on üleilmne uute vähijuhtude arv prognooside kohaselt enam kui 20 miljonit aastas. 

Vähk valib ohvreid juhuslikult, olenemata nende soost, etnilisest päritolust ja sellest, kas nad on oma elus korda saatnud halba või head.

– Eric Rubin


Eric Rubin, vice president, early-stage development, clinical research, MSD Oncology

Jamie Goldfarb on vähi üle elanud ning tänu sellele kogemusele mõistab ta paremini perekonna, armastuse ja elu väärtust. Tema sõnum teaduskogukonnale on järgmine:

“On oluline, et meditsiinivaldkonna uurijad jätkaksid oma tööd ja teeksid ka edaspidi jõupingutusi innovatsiooni edendamiseks.”

 

VÄHK: TAGAJÄRJED
JA MÕJU

Kuva Infograafika