MEIE TÖÖ
VÄHI IMMUUNRAVI VALDKONNAS

Üha enam inimesi haigestub vähki

Vähki haigestub üle maailma üha rohkem inimesi ning võitlus selle vastu ei ole isikliku tähendusega mitte üksnes patsientide ja nende lähedaste jaoks, vaid ka vähiravile ja uute raviviiside väljatöötamisele pühendunud teadlaste ja uurijate jaoks.


14 Miljonit

2012. aastal sai vähidiagnoosi hinnangute kohaselt umbes 14 miljonit inimest üle maailma ning umbes 8 miljonit kaotas vähi tõttu elu.


20 Miljonit

2025. aastaks on üleilmne uute vähijuhtude arv prognooside kohaselt enam kui 20 miljonit aastas.

Tulevikku suunatud teadus – vähi immuunravi

Täna oleme kollektiivselt pühendunud sellele, et arukalt ja koostöö vaimus kiirendada ravimiarendusprotsessi ning võimalikult kiiresti teoks teha uued lähenemisviisid vähipatsientide ravis.

“Vähi immuunravi on tänapäeval üks paeluvamaid vähiuuringute valdkondi.”
- Gursel Aktan, M.D., Ph.D.
associate vice president, MSD Oncology Clinical Research

IMMUUNSÜSTEEMI JA VÄHI TOIMEMEHHANISMI MÕISTMINE

Minevik:

1950. aastatel tulid teadlased välja hüpoteesiga, et immuunsüsteem juhib organismi avastama ja hävitama kasvajarakke. Varem olid teadlased ja uurijad keskendunud vähirakkude uurimisele ning vähki raviti geneetilise haigusena.

Olevik :

Nüüd on tähelepanu keskmes mikrokeskkond, milles vähk areneb, sealhulgas immuunsüsteem. Sellest tuleneb ka nimetus „vähi immuunravi“.

Tulevik:

Vähi immuunravi võib muuta raviviise ja suurendada kasu patsientidele.

MEIE INSPIRATSIOON


Meil on suur usk sellesse, mida teeme, ning me tegutseme koostöös kogu vähikogukonnaga, et aidata vähipatsiente ja nende hooldajaid sel raskel teekonnal.Lõppkokkuvõttes ei oleks vähiravi tulemuslikkust võimalik parandada ilma:


…kliinilistes uuringutes osalevate patsientideta

…abi ja panuseta arstidelt, kes usuvad patsientidele pakutava ravi edendamisse innovatiivsete kliiniliste uuringute abil

…patsientide esindusühinguteta, kes aitavad vähipatsiente nende teekonnal

RESSURSID


Vähi mõju